دونات

 یکی از شیرینی هایی که خیلی دوستش دارم دونات هست و اونم با بافت بسیار منسجم و پر از شکلات و گاناش.

این دستور دونات و پیراشکی هست که میتونید با خیال راحت درستش کنید.

 مواد لازم:

آرد چهار پیمانه

شیر ولرم یک پیمانه

شکر نصف پیمانه

تخم مرغ دو عدد

کره شصت گرم

خمیر مایه فوری یک قاشق چایخوری

نمک نصف قاشق چایخوری

 

قبلا چند مدل پیراشکی در سایت داشتیم که خیلی توضیحات خوبی در مورد خمیر مایه و ... در اونها هست. لینکش رو قرار میدیم تا اونهارو مطالعه کنید.

پیراشکی کرم دار و شکلاتی

پیراشکی مرغ

پیراشکی سوسیس

 ابتدا نصف شیر ولرم رو به اضافه ی خمیر مایه و یک قاشق شکر مخلوط میکنیم و داخل ظرفی قرار میدیم تا یک ربع بمونه و خمیر مایه عمل کنه. برای این این کار رو انجام میدیم تا از سالم بودن خمیر مایه مطمئن شیم. اگه میدونید خمیر مایه شما سالم هیت، میتونید این مرحله رو انجام ندید.

خوب حالا تخم مرغ و کره به دمای محیط رسیده و نمک و باقی شکر و شیر و ظرف حاوی خمیر مایه رو با هم مخلوط میکنیم و هم میزنیم تا یکدست بشه.

میتونید کمی وانیل هم در صورت تمایل به موادتون اضافه کنید.

 

حالا آرد رو کم کم به مواد اضافه میکنیم و ورز میدیم تا خمیری که به دست نچسبه ایجاد شه. ببینید کلا هر چی آرد کمتری به خورد خمیرتون بدید در نهایت باعث میشه دونات بهتر و بافت بهتری داشته باشید. هر چی آرد رو بیشتر بریزید بافت دونات سفت تر میشه. 

خمیر رو داخل یک ظرف که با روغن چرب کردیم قرار میدیم و روش رو میپوشونیم و در جای تاریک و تقریبا گرم قرار میدیم تا حجم خمیر دو برابر شه. این موجودات گوگولی و ناناز خمیر مایه در گرما و تاریکی خیلی سریع تر عمل میکنن.

خوب حالا خمیر رو مجدد برمیداریم و ورز میدیم تا پف اضافی اون بخوابه. خمیر رو به چند قسمت تقسیم میکنیم و هر قسمت رو شروع به قالب زدن میکنیم.